תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חמש איגרות חוב זרות שנכנסו לאחרונה לקרנות הנאמנות המקומיות

מסין ועד אוקראינה – איגרות החוב שבחרו מנהלי ההשקעות בקרנות להכניס באוקטובר לתיק. כתבה ראשונה בסדרה

המרדף אחרי תשואה בעולם של ריביות נמוכות נעשה קשה יותר ויותר עם כל שנה. הורדת רמת הריבית הגלובלית בעקבות המשבר הכלכלי של 2008 נראתה אז כצעד זמני. היום, ב-2015 נראה שסביבת הריבית הנמוכה כאן להישאר. הבנקים המרכזיים חוששים מגלישה לדפלציה, הבנק האירופי רוכש אג"ח ממשלתיות בטריליון יורו ומהודו, דרך שוויץ ועד קנדה, הבנקים מורידים את הריביות על מנת להתניע את הכלכלות המקומיות. כל זה אומר כי האג"חים כיום בעולם מציעים ריביות נמוכות יותר, בסיכון גבוהה יותר. אז איפה עדיין מסתתרות אג"ח מעניינות בעולם? בדקנו חמש אג"ח חדשות שנכנסו לתיקי קרנות הנאמנות באוקטובר האחרון.

a1sx2_Original1_money_01_20141229-064638_1.jpg

פליינס אקספלוריישן – אג"ח חברת הנפט האמריקאית נפרעת בפברואר 2023, נושאת קופון של 6.875%, כשהריבית משולמת אחת לחצי שנה. החברה עצמה מיוסטון טקסס מחזיקה בקידוחי נפט וגז טבעי בדרום-מערב ארה"ב ובקליפורניה, כשבאחרונה היא נחשבת למפיקה הרביעית בגדולה במדינה. החברה עצמה היתה ציבורית עד ל-2013 כשנרכשה על ידי פריפורט-מקמורן, והפכה לחברת בת, המחזיקה אג"ח. האג"ח נסחר כיום ב-106.4 דולר, שמשקף תשואה של 5.94% למח"מ של 5.8 שנים.
שימאו פרופרטי – האג"ח הבאה בתור מגיע מסין. שימאו פרופרטי הנפיקה אג"ח הנפרעת בינואר 2021 ומציעה קופון של 8.125% בשנה שמשולם בשני תשלומים בכל שנה. החברה שהוקמה ב-2001 על ידי המיליארדר הסיני יואי וינג צאו היא אחת מיזמיות הנדל"ן הגדולות הפועלות בסין כיום עם יתרת קרקע לייזום בהיקף של 36 מיליון מ”ר. שימאו מתרכזת בפיתוח ובניית פרויקטים גדולים למגורים, מלונות ובניינים מסחריים.
מירונבסקי – אג"ח חדשה שהופיעה בתיקי המוסדיים בקרנות באוקטובר היא האג"ח של חברת העופות הגדולה באוקראינה, מירונבסקי. האג"ח שנפרע בפברואר 2020 מחזיק קופון של 8.25%. מירונובסקי מייצרת כמחצית ממוצרי העוף באוקראינה, וכ-10% ממוצרי הבשר והנקניקים. החברה מחזיקה בשלל פעילויות משלימות כולל פירות, ירקות, גרעינים וחיטה שמאפשרים לה אינטגרציה אנכית – מייצור המזון לחיות, ועד לייצור המזון מהחיות.
בריטיש אמריקן טבקאו – ענקית הטבק הבריטית ממוקמת בין חמשת חברות הטבק הגדולות בעולם. המותגים הבולטים שלה הם דנהיל, לאקי סטרייק, קנט ופל מל. סדרת האג"ח שנכנסה לקרנות הנאמנות לאחרונה, נפרעת בדצמבר 2019, ומחלקת קופון של 6.375% פעם בשנה. ברבעון האחרון טיפסה האג"ח 3.3% והיא נסחרת במחיר של 122 דולר שמשקף תשואה של 1.6%.
סיטיק פסיפיק – סיטיק היא הקונגלומרט הגדול ביותר בסין המוחזק בשיעור של 58% על ידי הממשלה הסינית. לחברה מגוון פעילויות, כשהמרכזית בהן היא ייצור ברזל ופלדה, מהמכרות ועד המפעלים. בנוסף לתאגיד פעילות שירותים פיננסיים נרחבת, נדל"ן, הנדסה ובנייה. היקף ההכנסות השנתיות של הקונגלומרט הן מעל ל-14 מיליארד דולר. סדרת האג"ח שרכשו הקרנות נפרעת בינואר 2018 ומחלקת קופון של 6.875% בשני תשלומים שנתיים.

מס' ניירות הערך של איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_010215.jpg

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3