תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

סיכום שבוע המסחר בוול סטריט: חמש מניות שרשמו את הזינוק החד ביותר ואלו שאכזבו את המשקיעים

המדדים המובילים רשמו עליות בשבוע החולף בהובלת מדד נאסד"ק; היורו ננעל בשפל של 12 שנה

יום המסחר האחרון של שבוע המסחר המקוצר ננעל אתמול במגמה מעורבת: מדד דאו ג'ונס איבד 0.8% ונקבע על 17,673 נקודות, מדד S&P 500 נחלש בכ-0.6% לכ-2,052 נקודות ואילו נאסד"ק הוסיף כ-0.2% וננעל בשער של 4,758 נקודות. בסיכום שבועי: מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9%, מדד S&P 500 הוסיף 1.6% ומדד נאסד"ק זינק ב-2.7%. ברקע לעליות: תוכנית ההרחבה הכמותית עליה הודיע ביום חמישי נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, במסגרתה מדי חודש הבנק ירכוש אג"ח ממשלתיות בהיקף של 60 מיליארד יורו . מטרת התוכנית שצפויה להימשך עד ספטמבר 2016 ועלותה צפויה להסתכם ב-1.2 טריליון יורו: עידוד הצמיחה בכלכלת אירופה. ההודעה הובילה למגמה חיובית ברוב מדדי הבורסה בעולם, אך החריפה את הירידות ביורו עצמו שעומד כעת על 1.12 יורו לדולר – שפל של 12 שנים.
בשוק הסחורות, הנפט איבד אתמול 1.6% והשלים ירידה שבועית של 7%. מחיר הנפט עומד כעת על 45.6 דולר לחבית – המחיר הנמוך ביותר מאז מרץ 2009. אז מי המניות שרשמו את הזינוק הגבוה ביותר השבוע ומי סיימו עמוק בתוך הטריטוריה האדומה?

a1sx2_Original1_NASDAQ_stock_market_display.jpg


המניות שכיכבו השבוע
איגלט (EGLT) – הכוכבת הגדולה של השבוע היא חברת התרופות איגלט. חברת התרופות הדנית ראתה את מנייתה מזנקת השבוע ב-73% לשווי שוק של 110 מיליון דולר. החברה, המתמקדת בפיתוח תרופות לטיפול בכאב שעמידות לניצול לרעה (לשימוש לא חוקי וניצול על ידי מכורים), הודיעה השבוע על תוצאות חיוביות בניסוי ניצול לרעה אנושי (HAL) בפיתוח החברה למתן אוראלי של מורפיום לטיפול בכאבים חמורים.
אריי ביופארמה (ARRY) – חברת הביומד אריי ביופארמה הציגה השבוע זינוק של 58% במנייתה לשווי של 675 מיליון דולר. הזינוק במניית החברה, שמתמקדת בפיתוח תרופות לטיפול בסרטן, בא לאחר שאריי הודיעה שרכשה מענקית התרופות נוברטיס את הזכויות העולמיות לאנקרואפניב (encorafenib). אנקורואפניב הוא מנטל פרוטאין קינאז (אנזים שביכולתו לשנות חלבונים אחרים על ידי הוספת זרחן). מוטציות בפרוטאין קינאז נמצאו בסוגים רבים של סרטן. האקורואפניב נמצא כיום בניסוי של 3. היקף העסקה לא פורסם.
אוי (OIBR) – חברת התקשורת הגדולה ביותר בברזיל ובדרום אמריקה, אוי (לשעבר “טלמר”), זינקה השבוע ב-56% לשווי של 2.43 מיליארד דולר לאחר שבשבוע שעבר איבדה 30% משוויה. תנועת המטוטלת במניה היא באה על רקע חששות המשקיעים לביטול המיזוג המתוכנן של אוי עם פורטוגל טלקום, חברת התקשורת הגדולה ביותר בפורטוגל. עסקת הענק שצפויה ליצור את אחת מחברות התקשורת הגדולות בעולם נרקמה כבר ב-2013 ותוכננה לצאת לפועל במרץ 2015. הירידות במניה בשבוע שהסתיים ב-17 בינואר הגיעו בעקבות הודעה על החלטת בעלי מניות בפורטוגל טלקום לדחות את האסיפה לאישור מכירת נכסים לאלטיס האירופאית. מכירת הנכסים בהיקף של 8.7 מיליארד דולר היא תנאי הכרחי לקיום המיזוג בין פורטוגל טלקום ואוי. עם התקרבות האסיפה הפעילים בשוק מראים אופטימיות גדולה יותר להשלמת המיזוג ומכאן כנראה הגיעו העליות החדות בשבוע החולף.
צ'יינהנט אונליין (CNET) – מניית חברת הפרסום הקטנה צ'יינהנט אונליין טיפסה השבוע ב-41% לשווי של 50 מיליון דולר. חברת ההחזקות הסינית, שנקראה בעבר אמייזינג אינטראקטיב, מספקת שירותי פרסום באינטרנט, ניהול קמפיינים, ניהול מיני-אתרים ועוד. הזינוק במניה הגיע בעקבות ההודעה על מינויו של קיו צ'אנג לדירקטוריון החברה. קיו צ'אנג שימש כמנהל בקרן סאנסר המתמחה בניהול השקעות בשווקים מתעוררים באסיה, עם התמחות בעירק.
סמילדס (LEDS) – מניית חברת הטכנולוגיה הקטנה מטייוואן זינקה השבוע 37% לשווי של 37 מיליון דולר. כפי שמרמז שמה, החברה מתמחה בייצור ושיווק אורות LED, כולל שבבים ורכבים נלווים. החברה פרסמה השבוע דו"חות חיוביים לרבעון הראשון הפיסקלי של 2015 עם זינוק של 29% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ל-2.9 מיליון דולר והפסד של 4.3 מיליון דולר (0.15 דולר למניה), לעומת הפסד של 5.4 מיליון דולר (0.19 דולר למניה) ברבעון המקביל.

הצונחות של השבוע 
אף.אקס.סי.אם (FXCM) – החברה האמריקאית איבדה השבוע 81% משוויה והיא נסחרת בשווי של 169 מיליון דולר. אף.אקס.סי.אם מספקת פלטפורמה מקוונת למסחר במט"ח. בעקבות הורדת התקרה מהפרנק השוויצרי בשבוע שעבר, הודיעה החברה כי עלולה להיות בהפרה של דרישות הון מינימליות. כדי לחלץ עצמה מהתסבוכת, החברה נטלה הלווה של 300 מיליון דולר הנושאת ריבית שנתית של 10% מלוקדיה נשיונאל קורפ. השבוע הודיעה אף.אקס.סי.אם כי בעקבות החרפת התנאים, הריבית על ההלוואה זינקה ל-17% וכעת היא מחפשת אפשרות למכור נכסים שאינם בליבת העסקים שלה, וייתכן כי תסגור את הפעילות במספר ארצות. אנליסט סיטיגרופ המסקר את החברה הסביר השבוע כי ההלוואה מחקה בפועל את שוויה של אף.אקס.סי.אם.
אדווקסיס (ADXS) – חברת התרופות אדווקסיס איבדה השבוע 43% משוויה והיא נסחרת כיום לפי שווי של 175 מיליון דולר. הצניחה במניה הגיעה בעקבות הודעת פירמת רו"ח הארווד פפר כי הם בוחנים אפשרות לתבוע את דירקטוריון החברה על רקע טענות שהועלו על פרסום תוצאות מטעות בניסוי הקליני בתרופת ADXS-HPV שהצגיו לכאורה אפקטיביות גבוהה מן התוצאות האמיתיות
סי.טי.פרטנרס אקסקיוטיב (CTP) – חברת ההשמה הניו יורקית, שמתמחה באיתור מנהלים, איבדה השבוע 41% משוויה שעומד כעת על 61 מיליון דולר. סי.טי.פי פרסמה השבוע דוחות חלשים מן הצפוי עם עליה של 22% בהכנסות הרבעון האחרון של 2014 לעומת הרבעון המקביל ל-42 מיליון דולר, אך בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 0.6 מיליון דולר כתוצאה מהוצאות תפעול גדולות מן הצפוי.
גראן טיארה אנרג'י (GTE) – מניית החברה הקנדית המתמחה בחיפוש והפקה של נפט וגז טבעי צללה בשבוע החולף 37% לשווי של 653 מיליון דולר. זאת לאחר שעדכנה כי מקידוחים שביצעה בפרו בקידוח ברטיאנה עולה כי היקף השדה קטן משמעותית מן התחזית הקודמת, והיא מחקה את יתרות הנפט שיוחסו בעבר לקידוח זה. גם המגמה השלילית במחירי הנפט השבוע העיבה על מחיר המניה.
ליפ פרוג אנטרפרייז (LF) – מניית החברה מאמריוויל בקליפורניה איבדה השבוע 36% לשווי של 268 מיליון דולר. הצניחה במניית ליפ פרוג המתמחה בייצור מוצרים חינוכיים ובידוריים לילדים באה לאחר שהחברה סיפקה תוצאות מקדמיות מאכזבות לרבעון הפיסקלי השלישי שלה. ההכנסות ברבעון צפויות לעמוד על 145 מיליון בלבד, לעומת תחזית קודמת שסיפקה שעמדה על בין 220 ל-240 מיליון דולר. בהמשך לכך החברה צפויה לרשום הפסד של 124 מיליון דולר ברבעון בשל הוצאות משפטיות וחשבונאיות על ירידת שווי נכסים, כשההפסד למניה צפוי לעמוד בטווח של 0.16-0.28 דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3