תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע ג'ון פולסון בתיק ההשקעות שלו

סטוקר בדק באילו מניות פתח לאחרונה גורו ההשקעות פוזיציה ומהן המניות שהחליט לממש

השינויים הבולטים שביצע ג'ון פולסון ברבעון השלישי של 2014, משקפים היטב טקטיקת ההשקעה שמאפיינת את גורו ההשקעות: פתיחת פוזיציה בחברה – גם לאחר שהמידע הצפוי להקפיץ את מניית החברה דווח לציבור – במטרה לייצר ערך גדול מזה ששיקף לו השוק בסמוך לפרסום הדיווח לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). יום לאחר שסקרנו את ההחזקות העיקריות בתיק ההשקעות של פולסון, סטוקר בדק באילו מניות פתח גורו ההשקעות פוזיציה במהלך הרבעון השלישי של 2014 ומהן המניות שהחליט לממש.

a1sx2_Original1_Wall-Street.jpg

אב-וי (ABBV) – במהלך הרבעון השלישי רכש פולסון 13 מיליון מניות אב-וי בשווי של 750 מיליון דולר, זאת לאחר שהחברה דיווחה על כוונתה להשתלט על יצרנית התרופות האירית שייר. בסופו של דבר, אב-וי נסוגה מהמלך לאחר שהבינה שלא תוכל ליהנות מאחוזי מיסוי נמוכים יותר עם השלמת הרכישה. בניגוד לשייר, מניית אב-וי סיימה את 2014 עם עלייה של 24.5% בשווי החברה שעומד כיום על 28 מיליארד דולר. הרכישה של שתי החברות היא דוגמא לאסטרטגיית הארביטראז' החביבה על פולסון.
פט סמארט (
PETM) – פולסון רכש 4.2 מיליון מניות בחברת המוצרים והשירותים לחיות המחמד פט סמארט. מדובר בעוד רכישה מבוססת על אירוע, בדומה לדרך הפעולה של פולסון. ביולי נכנסה לחברה קרן ג'אנה פרטנרס האקטיביסטית שרכשה כ-9.9%. קרן ג'אנה דחפה את הנהלת החברה לחפש רוכשים לפט סמארט ובדצמבר האחרון אותר הרוכש – קבוצת משקיעים בהובלת קרן בי.סי פרטנרס שהסכימה לשלם 8.7 מיליארד דולר עבור החברה. העסקה טרם הושלמה, והחברה נסחרת כיום לפי שווי של 8.1 מיליארד דולר.
את'לון אנרג'י (
ATHL) – פולסון רכש 5.8 מיליון מניות את'לון אנרג'י לאחר שבספטמבר האחרון הודיעה החברה העוסקת בחיפוש והפקה של נפט וגז כי בחרה להיענות להצעת הרכישה שקיבלה מאנקנה הקנדית בתמורה ל-5.93 מיליארד דולר.
חברות בולטות נוספות בהן ג'ון פולסון פתח פוזיציה ברבעון השלישי הן עליבאבא (
BABA) וטאמינקו קורפ (TAM).
המניות הבולטות שפולסון בחר להוציא מתיק ההשקעות שלו:
ת'רמו פישר סיינטיפיק (TMO) – ענקית הטכנולוגיה ת'רמו פישר השלימה ב-2013 את רכישת של לייף טכנולוג'יס תמורת 13.6 מיליארד דולר, רכישה שסייעה לה להפוך למובילה עולמית בתחום הבדיקות הגנטיות וציוד מעבדות בעל רמת דיוק גבוהה. פולסון, כנראה הבין שנכון לסוף ספטמבר, רכישת הענק השתקפה כבר במחיר המניה. עם זאת, סיכוי לא קטן שפולסון עוד ישוב לנייר לאחר שמנכ"ל ת'רמו פישר הצהיר כי החברה מתכננת פעילות רכישות ומיזוג אגרסיבית בעתיד הקרוב עם יתרת המזומנים הגדולה שלה. בינתיים, מאז ספטמבר לא חל שינוי משמעותי בנייר.
קווסטקור פארמסוטיקלס (
QCOR) – פולסון מכר את החזקתו בחברה יחד עם יתר בעלי המניות לאחר שנרכשה באוגוסט האחרון על ידי מאלינקרודט (MNK) בתמורה ל-5.8 מיליארד דולר במזומן ומניות. פולסון ממשיך להחזיק ב-9 מיליון מניות מאלינקרודט, שהשלימו זינוק של 100% במהלך 2014, וזו ההחזקה התשיעית בגודלה בתיק שלו.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3