תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע ג'ון פולסון בתיק ההשקעות שלו

סטוקר בדק באילו מניות פתח לאחרונה גורו ההשקעות פוזיציה ומהן המניות שהחליט לממש

השינויים הבולטים שביצע ג'ון פולסון ברבעון השלישי של 2014, משקפים היטב טקטיקת ההשקעה שמאפיינת את גורו ההשקעות: פתיחת פוזיציה בחברה – גם לאחר שהמידע הצפוי להקפיץ את מניית החברה דווח לציבור – במטרה לייצר ערך גדול מזה ששיקף לו השוק בסמוך לפרסום הדיווח לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). יום לאחר שסקרנו את ההחזקות העיקריות בתיק ההשקעות של פולסון, סטוקר בדק באילו מניות פתח גורו ההשקעות פוזיציה במהלך הרבעון השלישי של 2014 ומהן המניות שהחליט לממש.

a1sx2_Original1_Wall-Street.jpg

אב-וי (ABBV) – במהלך הרבעון השלישי רכש פולסון 13 מיליון מניות אב-וי בשווי של 750 מיליון דולר, זאת לאחר שהחברה דיווחה על כוונתה להשתלט על יצרנית התרופות האירית שייר. בסופו של דבר, אב-וי נסוגה מהמלך לאחר שהבינה שלא תוכל ליהנות מאחוזי מיסוי נמוכים יותר עם השלמת הרכישה. בניגוד לשייר, מניית אב-וי סיימה את 2014 עם עלייה של 24.5% בשווי החברה שעומד כיום על 28 מיליארד דולר. הרכישה של שתי החברות היא דוגמא לאסטרטגיית הארביטראז' החביבה על פולסון.
פט סמארט (
PETM) – פולסון רכש 4.2 מיליון מניות בחברת המוצרים והשירותים לחיות המחמד פט סמארט. מדובר בעוד רכישה מבוססת על אירוע, בדומה לדרך הפעולה של פולסון. ביולי נכנסה לחברה קרן ג'אנה פרטנרס האקטיביסטית שרכשה כ-9.9%. קרן ג'אנה דחפה את הנהלת החברה לחפש רוכשים לפט סמארט ובדצמבר האחרון אותר הרוכש – קבוצת משקיעים בהובלת קרן בי.סי פרטנרס שהסכימה לשלם 8.7 מיליארד דולר עבור החברה. העסקה טרם הושלמה, והחברה נסחרת כיום לפי שווי של 8.1 מיליארד דולר.
את'לון אנרג'י (
ATHL) – פולסון רכש 5.8 מיליון מניות את'לון אנרג'י לאחר שבספטמבר האחרון הודיעה החברה העוסקת בחיפוש והפקה של נפט וגז כי בחרה להיענות להצעת הרכישה שקיבלה מאנקנה הקנדית בתמורה ל-5.93 מיליארד דולר.
חברות בולטות נוספות בהן ג'ון פולסון פתח פוזיציה ברבעון השלישי הן עליבאבא (
BABA) וטאמינקו קורפ (TAM).
המניות הבולטות שפולסון בחר להוציא מתיק ההשקעות שלו:
ת'רמו פישר סיינטיפיק (TMO) – ענקית הטכנולוגיה ת'רמו פישר השלימה ב-2013 את רכישת של לייף טכנולוג'יס תמורת 13.6 מיליארד דולר, רכישה שסייעה לה להפוך למובילה עולמית בתחום הבדיקות הגנטיות וציוד מעבדות בעל רמת דיוק גבוהה. פולסון, כנראה הבין שנכון לסוף ספטמבר, רכישת הענק השתקפה כבר במחיר המניה. עם זאת, סיכוי לא קטן שפולסון עוד ישוב לנייר לאחר שמנכ"ל ת'רמו פישר הצהיר כי החברה מתכננת פעילות רכישות ומיזוג אגרסיבית בעתיד הקרוב עם יתרת המזומנים הגדולה שלה. בינתיים, מאז ספטמבר לא חל שינוי משמעותי בנייר.
קווסטקור פארמסוטיקלס (
QCOR) – פולסון מכר את החזקתו בחברה יחד עם יתר בעלי המניות לאחר שנרכשה באוגוסט האחרון על ידי מאלינקרודט (MNK) בתמורה ל-5.8 מיליארד דולר במזומן ומניות. פולסון ממשיך להחזיק ב-9 מיליון מניות מאלינקרודט, שהשלימו זינוק של 100% במהלך 2014, וזו ההחזקה התשיעית בגודלה בתיק שלו.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3