תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

לא רק עליבאבא: ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות שדוחפות את התיק של המשקיעים המוסדיים

הנפקת הענק של עליבאבא היא הזדמנות לשים זרקור על מניות הטכנולוגיה בתיק המשקיעים המוסדיים. ומה הן עשו בשביל המשקיעים?

לפני שבוע עיני המשקיעים בכל העולם נשאו לאירוע אחד – הנפקת המניות של ענקית הקמעונות הסינית עליבאבא. בהנפקה שהיתה הגדולה בהיסטוריה עד כה, גייסה עליבאבא 21.8 מליארד דולר (מעל למקסימום המתוכנן שעמד על 21 מיליארד דולר), כשהביקושים הכבדים הובילו להעלאת מחיר המניה בהנפקה ל-68 דולר . שלושה ימים לאחר פתיחת המסחר הודיעו החתמים על מימוש האופציה שלם (Green Shoe) ולהגדיל את היקף הכמות שנמכה ב-15% מה שהוביל לגיוס סופי של 25 מיליארד דולר מן הציבור. ההנפקה ממקמת את עליבאבא כרביעית בשווי שוק מבין חברות הטכנולוגיה. מאז תחילת המסחר איבדה המניה מעט גובה, עם ירידה של 6%. בחינת התיק של מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות מראה את החיבה הידועה שלהם למניות הטכנולוגיה הגדולות בחו"ל, סקטור שהציג ביצועים עודפים בשנים האחרונות. כמה עודפים? מדד נאסד"ק 100 רשם בשנה שעברה תשואה חלומית של 35% ומאז תחילת השנה הוסיף עוד 13.75%.

a1sx2_Original1_NASDAQ_stock_market_display.jpg

החיבה של המוסדיים למניות הטכנולוגיה הביאה לכך שנכון לסוף יוני את מקומות 2 עד 5 בדירוג הכללי של ההחזקות הגדולות של המוסדיים במניות זרות ניצבות ענקיות טכנולוגיה. זאת לאחר מניית סיטיגורופ הממוקמת במקום הראשון. מניית אפל, הניצבת במקום הרישון מבחינת שווי שוק (609 מיליארד דולר) נמצאת במקום השלישי בתיק המוסדיים. לאחר שהשיקה לאחרונה את האייפון החדש והשעון החכם מביתה השלימה אפל ב-2014 עד כה זינוק של 27.57%.בהמשך, ענקית האינטרנט גוגל, שנמצאת במקום השני מבחינת שווי שוק (400 מיליארד דולר) נמצאת במקום השישי בתיק של מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. ההשקעה בגוגל הניבה למשיקעים לא פחות מ-29.97% תשואה ב-2014 עד כה.שלישית בגודלה, ואחת מעל לעליבאבא, נמצאת מיקרוסופט עם שווי שוק של 388 מיליארד דולר. ענקית הטכנולוגיה חוותה שינויים רבים השנה, ממינויו של המנכ"ל החדש סאטיה נאדלה, לעזיבתו של סטיב באלמר את הדירקטוריון, קיצוצים של 18 אלף עובדים ואסטרטגיה חדשה שמתמקדת במובייל ושירותי ענן. מיקרוסופט ניצבת במקום החמישי בתיק של המוסדיים, ולמרות הזעזועים, הניבה למשקיעים ב-2014 תשואה של 26.2%.

tech_info_260914.jpg

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3