תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

שלוש מניות שיאפשרו לכם להיחשף לנדל"ן וליהנות מהכנסה קבועה בכל רבעון

סטוקר מציג: 3 קרנות ריט צומחות שכבר יותר מעשור משלמות בכל רבעון דיבידנד למשקיעים

קרנות השקעה בנדל"ן (REIT – Real Estate Investment Trust) משלמות דיבידנדים קבועים בהיקף כפול ואף יותר מאגרות החוב ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב – דיבידנדים שהופכים אותן לאלטרנטיבות השקעה אטרקטיביות. אך כמו כל השקעה, גם קרנות השקעה בנדל"ן הן לא "השקעה בטוחה", כשרק מגוון רחב של שוכרים ואיכותם יקבעו את יכולת הקרן לצמוח ולהבטיח תזרים קבוע ויציב לאורך שנים. סטוקר מציג: 3 קרנות ריט ששילמו דיבידנד והגדילו אותו מידי שנה בעשור האחרון.

a1sx2_Original1_real_estate_02.JPG

נשיונל ריטייל פרופרטיס (NNN) – קרן נדל"ן קמעונאית
קרן הריט נשיונל הגדילה את הדיבידנד במשך 25 שנים רצופות והיא מצטרפת חדשה למועדון חברות הדיבידנד האיכותיות – Dividend Aristocrat Club. החברה פועלת באסטרטגיה של קניה והשכרה מחדש מצידה (מהלך שמצד המוכרים נקרא Sale-Leaseback). נשיונל קונה את הנכסים מהעסקים הקיימים בנכס ומשכירה להם אותם מחדש. בכך, קרן חוסכת צורך בחיפוש שוכרים. מהלך זה מאפשר למוכרים לסגור את המשכנתא כנגד הנכס ולהפחית התחייבויות. הרעיון המרכזי של נשיונל הוא לרכוש נכסים איכותיים עם שוכרים טובים ובמהלך הרכישה וההשכרה מחדש לחתום עם השוכרים על חוזים ארוכי טווח של 10 שנים ויותר. אסטרטגיה זו הצליחה להבטיח שיעורי תפוסה של 96% בנכסי החברה בעשור האחרון - שיעורי תפוסה גבוהים אלה אפשרו לה לייצר תזרים יציב, שבא לידי ביטוי בדיבידנדים קבועים. נשיונל נסחרת בשווי של כ-5 מיליארד דולר, כשתשואת הדיבידנד המחולק בכל רבעון עומדת על 4.2%.

הלת'קייר ריט (HCN) – קרן נדל"ן לדיור המוגן
על פי נתוני החברה, שעור בני ה-75 ומעלה בארה"ב, אנגליה וקנדה – בהן פועלת החברה - צפוי לגדול מ- 28% כיום ל- 38% בעשור הבא. סטטיסטיקה זו מציבה את החברה, על 1,246 נכסיה, בעמדת זינוק מצויינת. עם זאת, הגידול באוכלוסייה המבוגרת אינו כל הסיפור. בתחום המגורים לאוכלוסייה מבוגרת יש צורך במעורבות תמידית בניהול הנכסים והחברה משתפת פעולה עם החברות המפעילות את הדיור המוגן. הלת'קייר הצליחה לשמור על תפוסה של 84% לפחות, בכל רבעון, במהלך 8 השנים האחרונות. שיעור זה נמוך משיעור התפוסה של נשיונל ריטייל פרופרטיס, ונובע מהשוני של שוכר קמעונאי אחד אל מול מספר רב של שוכרים בהלת'קייר. הנתון של 84% תפוסה הוא עדיין אחד הגבוהים בין כל החברות המקבילות להלת'קייר. קרן הריט מקפידה לשמור על שותפות עם מפעילי הדיור המוגן לאורך זמן וכך היא שומרת על צמיחה. למעשה, בתשעת החודשים הראשונים של 2014, מתוך 1.8 מיליארד דולר של השקעות חדשות שביצעה הלת'קייר, סכום של 1.2 מיליארד דולר הושקע יחד עם השותפים הקיימים. החברה נסחרת כיום בשווי של כ-25 מיליארד דולר ותשואת דיבידנד המוחלק כל רבעון של 4.1%.

דיגיטל ריאליטי טרסט (DLR) – קרן נדל"ן למחשוב הענן
דיגיטל ריאליטי טרסט מספקת חשיפה להשקעה בתחום הענן ואחסון המידע המחלקת דיבידינד באופן קבוע. החברה מנהלת כיום 131 נכסים בשווי של 9 מיליארד דולר. מדובר בהיקף נכסים הגדול פי 10 מהיקף הנכסים של החברה השניה בגודלה המנהלת נכסים דומים. היתרון לגודל של ריאליטי נובע משני מרכיבים מרכזיים: מגוון של 600 לקוחות הפעילים במספר תעשיות – פיננסים, טלקום ואחרים, מכאן שהחברה עמידה להאטה בתעשייה מסוימת ואובדן לקוח אינו צפוי להשפיע באופן משמעותי על תזרים המזומנים; מרכיב שני הוא גודלה של החברה ויציבותה המאפשרים לה גישה למקורות מימון של 2 מיליארד דולר בריביות אטרקטיביות בכל זמן נתון. כרית בטחון זו מאפשרת לדיגיטל גמישות גבוהה בניהול נכסיה, השקעה בצמיחה וטיוב פורטפוליו הנכסים, ובעיקר את היציבות הדרושה לגיוס משקיעים נוספים לחברה. החברה נסחרת כאמור בשווי של כ-9 מיליארד דולר ותשואת דיבידנד של 4.97%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3