תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

שלוש מניות שיאפשרו לכם להיחשף לנדל"ן וליהנות מהכנסה קבועה בכל רבעון

סטוקר מציג: 3 קרנות ריט צומחות שכבר יותר מעשור משלמות בכל רבעון דיבידנד למשקיעים

קרנות השקעה בנדל"ן (REIT – Real Estate Investment Trust) משלמות דיבידנדים קבועים בהיקף כפול ואף יותר מאגרות החוב ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב – דיבידנדים שהופכים אותן לאלטרנטיבות השקעה אטרקטיביות. אך כמו כל השקעה, גם קרנות השקעה בנדל"ן הן לא "השקעה בטוחה", כשרק מגוון רחב של שוכרים ואיכותם יקבעו את יכולת הקרן לצמוח ולהבטיח תזרים קבוע ויציב לאורך שנים. סטוקר מציג: 3 קרנות ריט ששילמו דיבידנד והגדילו אותו מידי שנה בעשור האחרון.

a1sx2_Original1_real_estate_02.JPG

נשיונל ריטייל פרופרטיס (NNN) – קרן נדל"ן קמעונאית
קרן הריט נשיונל הגדילה את הדיבידנד במשך 25 שנים רצופות והיא מצטרפת חדשה למועדון חברות הדיבידנד האיכותיות – Dividend Aristocrat Club. החברה פועלת באסטרטגיה של קניה והשכרה מחדש מצידה (מהלך שמצד המוכרים נקרא Sale-Leaseback). נשיונל קונה את הנכסים מהעסקים הקיימים בנכס ומשכירה להם אותם מחדש. בכך, קרן חוסכת צורך בחיפוש שוכרים. מהלך זה מאפשר למוכרים לסגור את המשכנתא כנגד הנכס ולהפחית התחייבויות. הרעיון המרכזי של נשיונל הוא לרכוש נכסים איכותיים עם שוכרים טובים ובמהלך הרכישה וההשכרה מחדש לחתום עם השוכרים על חוזים ארוכי טווח של 10 שנים ויותר. אסטרטגיה זו הצליחה להבטיח שיעורי תפוסה של 96% בנכסי החברה בעשור האחרון - שיעורי תפוסה גבוהים אלה אפשרו לה לייצר תזרים יציב, שבא לידי ביטוי בדיבידנדים קבועים. נשיונל נסחרת בשווי של כ-5 מיליארד דולר, כשתשואת הדיבידנד המחולק בכל רבעון עומדת על 4.2%.

הלת'קייר ריט (HCN) – קרן נדל"ן לדיור המוגן
על פי נתוני החברה, שעור בני ה-75 ומעלה בארה"ב, אנגליה וקנדה – בהן פועלת החברה - צפוי לגדול מ- 28% כיום ל- 38% בעשור הבא. סטטיסטיקה זו מציבה את החברה, על 1,246 נכסיה, בעמדת זינוק מצויינת. עם זאת, הגידול באוכלוסייה המבוגרת אינו כל הסיפור. בתחום המגורים לאוכלוסייה מבוגרת יש צורך במעורבות תמידית בניהול הנכסים והחברה משתפת פעולה עם החברות המפעילות את הדיור המוגן. הלת'קייר הצליחה לשמור על תפוסה של 84% לפחות, בכל רבעון, במהלך 8 השנים האחרונות. שיעור זה נמוך משיעור התפוסה של נשיונל ריטייל פרופרטיס, ונובע מהשוני של שוכר קמעונאי אחד אל מול מספר רב של שוכרים בהלת'קייר. הנתון של 84% תפוסה הוא עדיין אחד הגבוהים בין כל החברות המקבילות להלת'קייר. קרן הריט מקפידה לשמור על שותפות עם מפעילי הדיור המוגן לאורך זמן וכך היא שומרת על צמיחה. למעשה, בתשעת החודשים הראשונים של 2014, מתוך 1.8 מיליארד דולר של השקעות חדשות שביצעה הלת'קייר, סכום של 1.2 מיליארד דולר הושקע יחד עם השותפים הקיימים. החברה נסחרת כיום בשווי של כ-25 מיליארד דולר ותשואת דיבידנד המוחלק כל רבעון של 4.1%.

דיגיטל ריאליטי טרסט (DLR) – קרן נדל"ן למחשוב הענן
דיגיטל ריאליטי טרסט מספקת חשיפה להשקעה בתחום הענן ואחסון המידע המחלקת דיבידינד באופן קבוע. החברה מנהלת כיום 131 נכסים בשווי של 9 מיליארד דולר. מדובר בהיקף נכסים הגדול פי 10 מהיקף הנכסים של החברה השניה בגודלה המנהלת נכסים דומים. היתרון לגודל של ריאליטי נובע משני מרכיבים מרכזיים: מגוון של 600 לקוחות הפעילים במספר תעשיות – פיננסים, טלקום ואחרים, מכאן שהחברה עמידה להאטה בתעשייה מסוימת ואובדן לקוח אינו צפוי להשפיע באופן משמעותי על תזרים המזומנים; מרכיב שני הוא גודלה של החברה ויציבותה המאפשרים לה גישה למקורות מימון של 2 מיליארד דולר בריביות אטרקטיביות בכל זמן נתון. כרית בטחון זו מאפשרת לדיגיטל גמישות גבוהה בניהול נכסיה, השקעה בצמיחה וטיוב פורטפוליו הנכסים, ובעיקר את היציבות הדרושה לגיוס משקיעים נוספים לחברה. החברה נסחרת כאמור בשווי של כ-9 מיליארד דולר ותשואת דיבידנד של 4.97%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3