תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע סטיבן כהן בתיק ההשקעות שלו

כהן ביצע לאחרונה שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות. סטוקר בדק היכן פתח פוזיציה ומה בחר לממש. כתבה שנייה בסדרה

מאז סוף ספטמבר ביצע גורו ההשקעות סטיבן כהן כמה שינויים בולטים בתיק ההשקעות שלו. לאחר שסקרנו את ההחזקות הבולטות בתיק ההשקעות של כהן, סטוקר בדק באילו מניות פתח כהן פוזיציות חדשות והיכן הוא החליט לחסל את ההשקעה.
ג'ונס אנרג'י (JONE) – כחלק מההימור שלקח כהן על סקטור האנרגיה ,שחווה שפל חדש בשל רמת מחיר הנפט, כהן החליט לפתוח פוזיציה בחברת ג'ונס אנרג'י האמריקאית. ג'ונס היא חברה עצמאית להפקת נפט וגז הפועלת בעיקר בטקסס ואוקלהומה. החברה נהנתה במרבית השנה ממומנטום חיובי עד ספטמבר, כשהיא רשמה זינוק של 30%, אך המשך הירידה במחיר הנפט עשתה את שלה ומחיר המניה איבד גובה במהרה. עד כה ב-2014 איבדה החברה 21% משוויה שמסתכם כעת ב-562 מיליון דולר. החודש נודע כי כהן רכש 5.1% מהחברה (642 אלף מניות).

a1sx2_Original1_investing_01.jpg
קטליסט פארמסוטיקל (CPRX) – כהן לא עוצר רק באנרגיה, ומשקיע גם בביוטק. כהן רכש 3.5 מיליון מניות של קטליסט פארמה המהוות 5.1% מהון החברה. קטילסט מתמקדת בפיתוח תרופות מרשם לטיפול בהתמכרויות והתוויות שונות במערכת העצבים. לפני כחודשיים דיווחה החברה על תוצאות חיוביות בניסוי קליני שלב 3 שערכה בתרופת פירדפסה (Firdapse) לטיפול בסינדרום מיאסטני למברט איטון - מחלה אוטו-אמיונית הגורמת לחולשה בשרירי הגפיים. החברה צופה גם לפרסם תוצאות חיוביות בניסוי בהפרעת טורט הנמצא בשלב מוקדם יותר. מאז כניסתו של כהן עלתה המניה בדצמבר 12% והשלימה זינוק של 52% במהלך 2014.
אר.סי.אס קפיטל (RCAP) – בנובמבר האחרון הכפיל כהן פי 6 את הפוזיציה בחברת ההשקעות אר.סי.אס קפיטל ל-3.4 מיליון מניות. אר.סי.אס מניו יורק צללה השנה מאז החשיפה של טעויות חשבונאיות בחברה אותה תכננה לרכוש, אמריקן ריאלטי קפיטל העוסקת בהשקעות בתחום הנדל”ן וקרנות ריט בלתי-סחירות. שתי החברות נשלטות על ידי אותו היו"ר, ניקולאס שורש - בעל המניות הגדול ביותר באר.סי.אס. מאז התפוצצה העסקה ושתי החברות נקלעו לסכסוך משפטי, אך מוקדם יותר החודש הצדדים הסכימו כי אר.סי.אס תשלם 60 מיליון דולר כדי לפתור את כלל המחלוקות בין החברות. מניית החברה איבדה 39% השנה, כשהיא ירדה כשני אחוזים מאז שכהן נכנס לפוזיציה.
מחסל השקעה בחברת ילפ
עסקאות בולטות קטנות יותר שביצע כהן מאז תחילת ספטמבר: רכישת 73 אלף מניות בחברת הפחם ינזוהו (YZC) הסינית הכורה פחם בלב סין; רכישת 115 אלף מניות בחברת ואייואיי (YY) הסינית, שפיתחה רשת חברתית ומחזיקה בכמה פורטלים בסין. מנגד, כהן חיסל את כלל החזקותיו בחברת ילפ (YELP) האמריקאית המפעילה אתר ביקורות והמלצות לעסקים, באייקסיה (XXIA) המייצרת פתרונות ניטור IP ובטל אדיוקיישן (XRS) המנהלת תוכניות לימודים פרטיים והעשרה לאחר שעות בי"ס לתלמידי יסודי וחטיבה בסין.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3