תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע סטיבן כהן בתיק ההשקעות שלו

כהן ביצע לאחרונה שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות. סטוקר בדק היכן פתח פוזיציה ומה בחר לממש. כתבה שנייה בסדרה

מאז סוף ספטמבר ביצע גורו ההשקעות סטיבן כהן כמה שינויים בולטים בתיק ההשקעות שלו. לאחר שסקרנו את ההחזקות הבולטות בתיק ההשקעות של כהן, סטוקר בדק באילו מניות פתח כהן פוזיציות חדשות והיכן הוא החליט לחסל את ההשקעה.
ג'ונס אנרג'י (JONE) – כחלק מההימור שלקח כהן על סקטור האנרגיה ,שחווה שפל חדש בשל רמת מחיר הנפט, כהן החליט לפתוח פוזיציה בחברת ג'ונס אנרג'י האמריקאית. ג'ונס היא חברה עצמאית להפקת נפט וגז הפועלת בעיקר בטקסס ואוקלהומה. החברה נהנתה במרבית השנה ממומנטום חיובי עד ספטמבר, כשהיא רשמה זינוק של 30%, אך המשך הירידה במחיר הנפט עשתה את שלה ומחיר המניה איבד גובה במהרה. עד כה ב-2014 איבדה החברה 21% משוויה שמסתכם כעת ב-562 מיליון דולר. החודש נודע כי כהן רכש 5.1% מהחברה (642 אלף מניות).

a1sx2_Original1_investing_01.jpg
קטליסט פארמסוטיקל (CPRX) – כהן לא עוצר רק באנרגיה, ומשקיע גם בביוטק. כהן רכש 3.5 מיליון מניות של קטליסט פארמה המהוות 5.1% מהון החברה. קטילסט מתמקדת בפיתוח תרופות מרשם לטיפול בהתמכרויות והתוויות שונות במערכת העצבים. לפני כחודשיים דיווחה החברה על תוצאות חיוביות בניסוי קליני שלב 3 שערכה בתרופת פירדפסה (Firdapse) לטיפול בסינדרום מיאסטני למברט איטון - מחלה אוטו-אמיונית הגורמת לחולשה בשרירי הגפיים. החברה צופה גם לפרסם תוצאות חיוביות בניסוי בהפרעת טורט הנמצא בשלב מוקדם יותר. מאז כניסתו של כהן עלתה המניה בדצמבר 12% והשלימה זינוק של 52% במהלך 2014.
אר.סי.אס קפיטל (RCAP) – בנובמבר האחרון הכפיל כהן פי 6 את הפוזיציה בחברת ההשקעות אר.סי.אס קפיטל ל-3.4 מיליון מניות. אר.סי.אס מניו יורק צללה השנה מאז החשיפה של טעויות חשבונאיות בחברה אותה תכננה לרכוש, אמריקן ריאלטי קפיטל העוסקת בהשקעות בתחום הנדל”ן וקרנות ריט בלתי-סחירות. שתי החברות נשלטות על ידי אותו היו"ר, ניקולאס שורש - בעל המניות הגדול ביותר באר.סי.אס. מאז התפוצצה העסקה ושתי החברות נקלעו לסכסוך משפטי, אך מוקדם יותר החודש הצדדים הסכימו כי אר.סי.אס תשלם 60 מיליון דולר כדי לפתור את כלל המחלוקות בין החברות. מניית החברה איבדה 39% השנה, כשהיא ירדה כשני אחוזים מאז שכהן נכנס לפוזיציה.
מחסל השקעה בחברת ילפ
עסקאות בולטות קטנות יותר שביצע כהן מאז תחילת ספטמבר: רכישת 73 אלף מניות בחברת הפחם ינזוהו (YZC) הסינית הכורה פחם בלב סין; רכישת 115 אלף מניות בחברת ואייואיי (YY) הסינית, שפיתחה רשת חברתית ומחזיקה בכמה פורטלים בסין. מנגד, כהן חיסל את כלל החזקותיו בחברת ילפ (YELP) האמריקאית המפעילה אתר ביקורות והמלצות לעסקים, באייקסיה (XXIA) המייצרת פתרונות ניטור IP ובטל אדיוקיישן (XRS) המנהלת תוכניות לימודים פרטיים והעשרה לאחר שעות בי"ס לתלמידי יסודי וחטיבה בסין.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3