תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

בדיקת סטוקר: אלו מניות היתר שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות מוכרים

קמהדע ומיטרוניקס הן רק חלק ממניות היתר שמנהלי הקרנות החליטו להקטין את הפוזיציה בהן. מי עוד ברשימה?

לאחר שבדקנו מיהן מניות היתר שמנהלי קרנות הנאמנות החליטו לגדיל בהן את הפוזיציה בשיעור הגדול ביותר, סטוקר (stocker) בדק מיהן מניות היתר שמנהלי הקרנות החליטו לחתוך בהן את ההחזקה בשיעור הגדול ביותר.
אינטרנט זהב – שנת 2014 לא היתה שנה מזהירה לאינטרנט זהב. החברה שבשליטת שאול אלוביץ, דרכה הוא מחזיק את השליטה בחברה הנכדה בזק, ראתה את שווי מנייתה נשחק ב-14.7% השנה לכ-500 מיליון שקל, כשהחזקת קרנות הנאמנות במניה ירדה בספטמבר ב-16% להיקף של 5.4 מיליון שקל. אלוביץ בעצמו החליט לממש חלק ממניותיו ובסוף נובמבר הוא מימש מניות אינטרנט זהב בשווי 20 מיליון שקל. מכירה זו מתווספת לשני מימושים קודמים שביצע באוגוסט ובספטמבר בהיקף כולל של 30 מיליון שקל.

 a1sx2_Original1_tase_02.jpg

מיטרוניקס – יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מקיבוץ יזרעאל ספגה גם היא בריחת משקיעים מצד מנהלי הקרנות. מנתוני הקרנות לספטבר, נראה כי מנהלי הקרנות הקטינו את הפוזיציה שלהם במניה בשיעור של 13% להיקף של 14 מיליון שקל. החברה הפועלת בעיקר באירופה וארה"ב הציגה השנה תוצאות חזקות עם עליה במכירות בתשעת החודשים הראשונים של 6% לעומת התקופה המקבילה ל-353 מיליון שקל, וזינוק של 14% ברווח הנקי שהסתכם ב-72 מיליון שקל. למרות נטישת מנהלי הקרנות, מניית מיטרוניקס השלימה עליה של 10.7% מאז ספטמבר.
קמהדע - החברה המפתחת טיפולי אינהלציה חוותה שנה קשה. בתחילת ספטמבר הודיעה קמהדע כי נכשלה בניסוי המרכזי של החברה לאינהלציה לחולי נפחת תורשתית. ניתוח התוצאות הסופיות במוצר ה-ATT בשלב 2-3 העלה כי הטיפול לא עמד ביעדים – לא הראשוני ולא המשני. הדיווח היה מכה סופית לחברה שדיווחה במאי האחרון כי לפי התוצאות הראשוניות, הניסוי לא עמד ביעדו הראשי, אך השיג את יעדו המשני. כישלון זה הביא לצניחה של 73% במניית החברה מתחילת השנה. על רקע התוצאות המאכזבות בניסוי, מנהלי הקרנות הקטינו את הפוזיציה בנייר ב-10% להיקף של 23 מיליון שקל. 
דנאל כ"א – חברת שירותי כוח האדם והסיעוד ראתה את החזקת המוסדיים במניה מתכווצת 9% בספטמבר האחרון להיקף של 12 מיליון שקל. החברה הציגה השנה תוצאות חזקות, עם גידול יציב בהכנסות ורווחיות נאה. את הרבעון השלישי סיימה דנאל עם תוצאות שיא שכללו הכנסות של 254 מיליון שקל, רווח תפועלי של 20 מיליון שקל ורווח נקי של 14 מיליון שקל. מניית החברה השלימה השנה זינוק של 41% עד כה.
נטו אחזקות - חברת המזון המחזיקה במפעלי טיבון ויל, ויליגר ועוד ראתה את החזקת קרנות הנאמנות במניה יורדת ב-6% בספטמבר להיקף של 29 מיליון שקל. החברה ניסתה להיכנס השנה לגרעין השליטה של אידיבי, ללא הצלחה – כישלון שמתברר כחיובי בהתחשב בביצועים החלשים של קבוצת אידיבי כיום והמתחים בקרב הזוכים בשליטה. למרות התחרות העזה בענף המזון, נטו  הצליחה להציג תוצאות יציבות עם מכירות של 1.8 מיליארד שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2014 – עליה של 5% לעומת אשתקד. הרווח הנקי טיפס ל-49 מיליון שקל – עליה של 4% לעומת התקופה המקבילה.
מניות נוספות שחוו ירידה בהיקף החזקת קרנות הנאמנות בספטמבר הם: אל על (6%-), פלרם (3%-), על בד (3%-), פמס (3%-) ואלקטרה צריכה (2%-).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3