תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו המניות הזרות שמנהלי קרנות הנאמנות חושבים שכדאי לכם להתרחק מהן

סטוקר בדק באילו מניות זרות מחזיקים מנהלי הקרנות בפוזיציית שורט, מי הרוויח ומי הפסיד

לאחר שאתמול סקרנו את רשימת המניות הישראליות שמנהלי הקרנות החזיקו בהן בפוזיציית שורט בחודש ספטמבר, הגיע הזמן לבדוק מי המניות שנסחרות מעבר לים ומנהלי ההשקעות מעריכים שצפויות לרדת.
מודי'ס (MCO) – אי.בי.אי החליטו בספטמבר להמר נגד ענקית הדירוג האמריקאית מודי'ס. חברת הדירוג עלתה למוקד יחד עם חברות דירוג נוספות על אחריותן למשבר הכלכלי בעולם ב-2008, בפרט בשל דירוגים שהעניקו לאג"ח מובטח במשכנתאות, דירוגים שהוכחו כחסרי משמעות בזמן אמת. למרות הביקורת, העסקים פורחים. בשבוע שעבר הודיעה החברה על העלאת הדיבידנד הרבעוני ב-21% והכריזה על תוכנית רכישת מניות חוזרת בהיקף של מיליארד דולר. אי.בי.אי החזיקו בסוף ספטמבר ב-11.5 אלף מניות מודי'ס בשורט בשווי של 4 מיליון שקל. מאז עלתה המניה ב-4%.

a1sx2_Original1_Sao_Paulo_Stock_Exchange.jpg


נטפליקס (NFLX) – ספקית שירותי הטלוויזיה המקוונים נטפליקס ידעה שנים טובות יותר. החברה זוכה בשנים האחרונות לפופולריות גדלה בקרב קהל הצופים האמריקאי, כשהיא מחליפה בהדרגה את רשתות הטלוויזיה הותיקות. עם השנים היא התרחבה גם מחוץ לארה"ב כשהיא ניהנת כיום מ-44 מנויים ב-40 מדינות. אבל התרחבות היא תהליך קשה ויקר. רק במהלך הרבעון האחרון נכנסה החברה לשש שווקים חדשים באירופה: צרפת, גרמניה, אוסטריה, שוויץ ולוקסנבורג. בחודש שעבר הודיעה כי תיכנס גם לניו זילנד ואוסטרליה בשנה הקרובה. התרחבות זאת עלתה לחברה 31 מיליון דולר ברבעון השלישי בשל עלויות ההשקה, והיא צופה כי ברבעון הרביעי עלויות אלה יאמירו ל-95 מיליון דולר. מניית נטפליקס הציגה ירידה של 24% מאז סוף ספטמבר. מי שנהנה מזה היה בית ההשקעות טופ אלפא שהחזיק ב-1,247 מניות בשורט בשווי של 2.1 מיליון שקל בסוף ספטמבר.
פוקס (FOX) – ענקית המדיה פוקס חוותה שנה נהדרת. למרות האיום מתחליפים חדשים כמו נטפליקס, ענקית המדיה הנסחרת בשווי שיא של 82 מיליארד דולר לא האטה. פוקס פועלת בתחום הטלוויזה בכבלים, הפקת טלוויזיה, שידורי לווין והפקת סרטים. בדו"חות הרבעון הפיסקלי הראשון ל-2015 שפרסמה בתחילת נובמבר עקפה פוקס את תחזיות האנליסטים כשהציגה הכנסות של 7.89 מיליארד דולר (לעומת צפי של 6.26 מיליארד דולר) ורווח למניה של 0.48 דולר (לעומת צפי ל-0.36 דולר למניה). מניית פוקס טיפסה 12% מאז סוף ספטמבר. מי שהחליט להמר נגד פוקס הם פסגות שהחזיקו בסוף ספטמבר ב-13 אלף מניות בשווי 1.23 מיליון שקל של פוקס בשורט.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3