תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו המניות הזרות שמנהלי קרנות הנאמנות חושבים שכדאי לכם להתרחק מהן

סטוקר בדק באילו מניות זרות מחזיקים מנהלי הקרנות בפוזיציית שורט, מי הרוויח ומי הפסיד

לאחר שאתמול סקרנו את רשימת המניות הישראליות שמנהלי הקרנות החזיקו בהן בפוזיציית שורט בחודש ספטמבר, הגיע הזמן לבדוק מי המניות שנסחרות מעבר לים ומנהלי ההשקעות מעריכים שצפויות לרדת.
מודי'ס (MCO) – אי.בי.אי החליטו בספטמבר להמר נגד ענקית הדירוג האמריקאית מודי'ס. חברת הדירוג עלתה למוקד יחד עם חברות דירוג נוספות על אחריותן למשבר הכלכלי בעולם ב-2008, בפרט בשל דירוגים שהעניקו לאג"ח מובטח במשכנתאות, דירוגים שהוכחו כחסרי משמעות בזמן אמת. למרות הביקורת, העסקים פורחים. בשבוע שעבר הודיעה החברה על העלאת הדיבידנד הרבעוני ב-21% והכריזה על תוכנית רכישת מניות חוזרת בהיקף של מיליארד דולר. אי.בי.אי החזיקו בסוף ספטמבר ב-11.5 אלף מניות מודי'ס בשורט בשווי של 4 מיליון שקל. מאז עלתה המניה ב-4%.

a1sx2_Original1_Sao_Paulo_Stock_Exchange.jpg


נטפליקס (NFLX) – ספקית שירותי הטלוויזיה המקוונים נטפליקס ידעה שנים טובות יותר. החברה זוכה בשנים האחרונות לפופולריות גדלה בקרב קהל הצופים האמריקאי, כשהיא מחליפה בהדרגה את רשתות הטלוויזיה הותיקות. עם השנים היא התרחבה גם מחוץ לארה"ב כשהיא ניהנת כיום מ-44 מנויים ב-40 מדינות. אבל התרחבות היא תהליך קשה ויקר. רק במהלך הרבעון האחרון נכנסה החברה לשש שווקים חדשים באירופה: צרפת, גרמניה, אוסטריה, שוויץ ולוקסנבורג. בחודש שעבר הודיעה כי תיכנס גם לניו זילנד ואוסטרליה בשנה הקרובה. התרחבות זאת עלתה לחברה 31 מיליון דולר ברבעון השלישי בשל עלויות ההשקה, והיא צופה כי ברבעון הרביעי עלויות אלה יאמירו ל-95 מיליון דולר. מניית נטפליקס הציגה ירידה של 24% מאז סוף ספטמבר. מי שנהנה מזה היה בית ההשקעות טופ אלפא שהחזיק ב-1,247 מניות בשורט בשווי של 2.1 מיליון שקל בסוף ספטמבר.
פוקס (FOX) – ענקית המדיה פוקס חוותה שנה נהדרת. למרות האיום מתחליפים חדשים כמו נטפליקס, ענקית המדיה הנסחרת בשווי שיא של 82 מיליארד דולר לא האטה. פוקס פועלת בתחום הטלוויזה בכבלים, הפקת טלוויזיה, שידורי לווין והפקת סרטים. בדו"חות הרבעון הפיסקלי הראשון ל-2015 שפרסמה בתחילת נובמבר עקפה פוקס את תחזיות האנליסטים כשהציגה הכנסות של 7.89 מיליארד דולר (לעומת צפי של 6.26 מיליארד דולר) ורווח למניה של 0.48 דולר (לעומת צפי ל-0.36 דולר למניה). מניית פוקס טיפסה 12% מאז סוף ספטמבר. מי שהחליט להמר נגד פוקס הם פסגות שהחזיקו בסוף ספטמבר ב-13 אלף מניות בשווי 1.23 מיליון שקל של פוקס בשורט.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3