תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

בדיקת סטוקר: אלו מניות היתר שמנהלי קרנות הנאמנות רוכשים

בריינסווי וצור הן רק חלק ממניות היתר שמנהלי הקרנות החליטו להגדיל את הפוזיציה בהן. מי עוד ברשימה?

הזדמנויות גדולות לא פעם מסתתרות במניות קטנות. עם עדכון נכסי קרנות הנאמנות לספטמבר סטוקר בדק את השינויים הגדולים במניות מדד יתר 50, באילו מניות הגדילו המוסדיים את הפוזיציות בשיעור הגדול ביותר?
בריינסווי – המניה שראתה את הגידול הגדול ביותר בקרב קרנות הנאמנות היתה מניית בריינסווי. חברת המכשור הרפואי ראתה בספטמבר זינוק של כמעט 200% בהחזקת קרנות הנאמנות שהסתכמה בסוף החודש במיליון מניות בשווי של 41 מיליון שקל. המניה של החברה המייצרת קסדה לטיפול בהפרעות בתפקוד המוח על ידי גירוי מגנטי עמוק רשמה צניחה של 11% מאז ספטמבר. למרות ציפיות גבוהות שעוררה החברה, המכירות בשטח של החברה עדיין מתקשות להצדיק את שווי השוק שלה. מכירות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-3.1 מיליון שקל בלבד, וסך הכל 8 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2014. בין המחזיקים הגדולים ניתן למצוא את ילין לפידות, מגדל והראל.

a1sx2_Original1_tase_01.jpg


צור – חברת האחזקות של משפחת שניידמן היתה המניה ראתה את הזינוק השני בגובהו בהחזקת קרנות הנאמנות בספטמבר. החזקת הקרנות זינקה ב-41% ל-5 מיליון שקל. צור שולטת בחברת הביטוח ביטוח ישיר וחברת הנדל"ן אדגר. עיקר העניין סביב הקבוצה השנה התמקד סביב המאמצים של בעלי השליטה לשטח את פירמידת השליטה, בעיקר דרך רכישת מניות ביטוח ישיר וניסיונות להצעות רכש חליפין. הפעילים בשוק היו בטוחים כי משפחת שניידמן מתכננת את מחיקתה של ביטוח ישיר אלא שבסוף נובמבר החליטה המשפחה לשנות כיוון והפיצה בשוק 11% ממניות ביטוח ישיר בשוק במטרה לשפר את הסחירות במניה. מניית צור מצידה איבדה 4.2% מאז ספטמבר.בין המחזיקים הגדולים נמצאים מנורה, אפסילון ואקסלנס.
אפריקה מגורים – למרות מצבה העגום של בעלת השליטה אפריקה ישראל אשר הסתבכה עם חולשת הכלכלה הרוסית, מצבה של זרועה הנדל"ן למגורים בישראל דווקא שפיר. אפריקה מגורים ראתה עליה של 16% בהחזקת קרנות הנאמנות במניה ל-8 מיליון שקל. אפריקה הציגה ברבעון השלישי צמיחה של כ-41% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקבילל-15.3 מיליון שקל. מתחילת השנה החברה גםשמרה על קצב מכירות יציב ומכרה 328 יח"ד. החברה עדכנה כי היא ממשיכה בתנופת הייזום ופיתוח ובכוונתה לפתוח עד סוף שנת 2014 שלושה פרויקטים חדשים נוספים הכוללים למעלה מ-600 יח"ד. מאז סוף ספטמבר כמעט שלא חל שינוי במניה.בין המחזיקים הבולטים – הראל, פסגות ומיטב דש.
גולף – רשת הביגוד הישראלית ראתה עליה של 15% בהחזקות קרנות הנאמנות במניה שעלו ל-13 מיליון שקל. הרשת חווה תקופה לא קלה זמן מה, ובתחילת השנה עזבה המנכ"לית הותיקה אילנה קאופמן ובמקומה מונה אלי מיזרוח לנסות להוביל את המהפך בחברה. הרשת סובלת מהתגברות התחרות בענף האופנה ומיזרוח מקדם תוכנית אסטרטגית להגדלת המכירות ליותר ממיליארד שקל בתוך ארבע שנים. בינתיים הרבעון השלישי של גולף סבל קשות ממבצע "צוק איתן" ולרמרות עליה במכירות של 5% ל-182 מיליון שקל, הרווח הנקי נחתך ב-25% לעומת המקביל ל-3 מיליון שקל בלבד. בין המחזיקים הבולטים – אנליסט, פסגות ואלטשולר שחם.
לידר שוקי הון – בית ההשקעות לידר שוקי הון ראה את קרנות הנאמנות מגדילים את ההחזקה במניה ב-10% בספטמבר ל-39 מיליון שקל. לידר נהנה בשנים האחרונות מביצועים טובים, הן מהשיפור בשוק ההנפקות והכנסות החיתום, אך בעיקר ומעל לכל בשל החזקתו במחצית מבית ההשקעות ילין לפידות. ילין לפידות הציגו זינוק מטאורי בהיקף הנכסים המנוהלים בשנים האחרונות בגמל, השתלמות וקרנות הנאמנות, וכתוצאה מכך בהכנסות. את 2013 סיים לידר עם הרווח הנקי הגבוה ביותר בחמש השנים האחרונות, 42 מיליון שקל וברבעון השלישי של 2014 רשם רווח נקי של 11 מיליון שקל. בין המחזיקים הבולטים – אלטשולר שחם, מור ואנליסט.
מעבר לחמשת השינויים הבולטים הללו, קרנות הנאמנות הגדילו את החזקותיהן במספר מניות נוספות בשיעור של 5% עד 9%, ביניהן מניית יצרנית המזון מעברות (8.5%), כהן פיתוח (6%), דמרי (6%), סרגון (5%) ואוהה (5%).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3