תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: המניות החדשות שנכנסו לתיק ההשקעות של מריו גבלי

סטוקר סקר את השינויים האחרונים בתיק ההשקעות של גורו ההשקעות - מחקלאות ועד מרוצי מכוניות

לאחר שאתמול סקרנו את ההחזקות העיקריות בתיק ההשקעות של מריו גבלי, סטוקר בדק את השינויים האחרונים בתיק המניות של גורו ההשקעות. בשבועות האחרונים נראה שגבלי פעיל מאוד בתיק ההשקעות שלו כשהוא מגדיל ומקטין פוזיציות. כך למשל, בשבוע שעבר יו"ר ומנכ"ל חברת ההשקעות גמקו, הגדיל את החזקותיו בחברת אמפקו-פיטסבורג (סימול: AP) בשיעור של כ-10% והוא מחזיק כעת בכ-1.3 מיליון מניות בהיקף של 23.5 מיליון דולר. במקביל, הוא מימש במעט מניות ג'ורנאל קומיוניקיישנס (JRN) וברינקס (BCO). אך נוסף על ניהול הפוזיציות בתיק, גבלי חיזק את פורטפוליו ההשקעות שלו במניות חדשות. כך למשל, ב-20 בנובמבר רכש גבלי את אופלינק המייצרת רכיבים ומכלולים לסיבים אופטיים. גבלי רכש מניות אופלינק יום אחד בלבד לאחר שאופלינק דיווחה כי היא תירכש על ידי חברת Koch הפרטית תמורת 445 מיליון דולר – מחיר ששיקף פרמיה של 14% על מחיר המניה טרם הדיווח. אופלינק תנוהל על ידי מולקס (Molex) החברה-הבת של Koch. המהירות שנקט גבלי מטילה ספק נוסף לגבי האופן בו נבדקה ההשקעה טרם הוחלט להשקיע באופלינק כ-19.5 מיליון דולר. ייתכן וגבלי בדק את אופלינק לפני ההודעה על הרכישה וייתכן שהוא חשב שאופלינק תשפר את הצעתה. כך או כך, גבלי הספיק מאז להגדיל את החשיפה לאופלינק ב-0.5%, אולם גם השקעה זו טרם ייצרה לו רווח משמעותי, כשמאז שנכנסה אופלינק לתיק, מניית החברה עלתה בכ-0.2% בלבד.

a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg

צ'יקוויטה ברנדס (CQB) – השקעה חדשה נוספת שביצע גבלי לאחרונה היתה רכישת פוזיציה בצ'יקוויטה ברנד אינטרנשיונל. גבלי רכש 1.8 מיליון מניות תמורת כ-26 מיליון דולר. החברה מייצרת ומפיצה מוצרים חקלאים, בראשם בננות. בתחילת השנה ניהלה החברה מגעים עם פייף האירית למיזוג החברות, מהלך שהיה אמור ליצור את יצרנית הבננות הגדולה בעולם. המהלך לא יצא לפועל, ובמקומו אישרה צ'יקוויטה את רכישת השליטה בחברה על ידי קולטורה אוף ברזיל וקבוצת ספרה בתמורה ל-611 מיליון דולר. על רקע מהלכים אלו עלתה מניית החברה כ-24% מתחילת השנה.

בלית' (BTH) – עוד פוזיציה חדשה יצר גבלי בחברת מוצרי עיצוב הבית בלית'. גבלי רכש 562 אלף מניות בלית' בשווי 5 מיליון דולר. החברה מתרכזת בעיקר בתחום הנרות ופועלת בצפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה ונסחרת בשווי של 156 מיליון דולר. ברבעון האחרון הציגה החברה ירידה של 25% במכירות שהסתכמו ב-158 מיליון דולר והפסד של 2.8 מיליון דולר, כפול מהרבעון המקביל. הירידה נגרמה בעיקר בשל חולשה בחברת הבת ויסאלוס, שאת השליטה בה מכרה בלית' בספטמבר האחרון בחזרה למייסדיה, ונותרה עם 10%. מניית בלית' איבדה השנה 19%.  

דובר מוטורספורטס (DVD) - עוד חברה קטנה שתפסה את תשומת ליבו של גיבלי היא דובר מוטורספורטס. החברה מחזיקה במספר מסלולי מרוצי מכוניות בארה"ב. החברה מכרה במאי האחרון אחד ממסלולי המירוצים שלה בנאשוויל בתמורה ל-27 מיליון דולר במזומן. ברבעון השלישי הציגה החברה הכנסות של 21 מיליון דולר בדומה לרבעון המקביל ורווח נקי של 2.6 מיליון דולר לעומת 4 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשלוש השנים האחרונות רשמה מניית החברה זינוק של כ-150%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3