תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: המניות החדשות שנכנסו לתיק ההשקעות של מריו גבלי

סטוקר סקר את השינויים האחרונים בתיק ההשקעות של גורו ההשקעות - מחקלאות ועד מרוצי מכוניות

לאחר שאתמול סקרנו את ההחזקות העיקריות בתיק ההשקעות של מריו גבלי, סטוקר בדק את השינויים האחרונים בתיק המניות של גורו ההשקעות. בשבועות האחרונים נראה שגבלי פעיל מאוד בתיק ההשקעות שלו כשהוא מגדיל ומקטין פוזיציות. כך למשל, בשבוע שעבר יו"ר ומנכ"ל חברת ההשקעות גמקו, הגדיל את החזקותיו בחברת אמפקו-פיטסבורג (סימול: AP) בשיעור של כ-10% והוא מחזיק כעת בכ-1.3 מיליון מניות בהיקף של 23.5 מיליון דולר. במקביל, הוא מימש במעט מניות ג'ורנאל קומיוניקיישנס (JRN) וברינקס (BCO). אך נוסף על ניהול הפוזיציות בתיק, גבלי חיזק את פורטפוליו ההשקעות שלו במניות חדשות. כך למשל, ב-20 בנובמבר רכש גבלי את אופלינק המייצרת רכיבים ומכלולים לסיבים אופטיים. גבלי רכש מניות אופלינק יום אחד בלבד לאחר שאופלינק דיווחה כי היא תירכש על ידי חברת Koch הפרטית תמורת 445 מיליון דולר – מחיר ששיקף פרמיה של 14% על מחיר המניה טרם הדיווח. אופלינק תנוהל על ידי מולקס (Molex) החברה-הבת של Koch. המהירות שנקט גבלי מטילה ספק נוסף לגבי האופן בו נבדקה ההשקעה טרם הוחלט להשקיע באופלינק כ-19.5 מיליון דולר. ייתכן וגבלי בדק את אופלינק לפני ההודעה על הרכישה וייתכן שהוא חשב שאופלינק תשפר את הצעתה. כך או כך, גבלי הספיק מאז להגדיל את החשיפה לאופלינק ב-0.5%, אולם גם השקעה זו טרם ייצרה לו רווח משמעותי, כשמאז שנכנסה אופלינק לתיק, מניית החברה עלתה בכ-0.2% בלבד.

a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg

צ'יקוויטה ברנדס (CQB) – השקעה חדשה נוספת שביצע גבלי לאחרונה היתה רכישת פוזיציה בצ'יקוויטה ברנד אינטרנשיונל. גבלי רכש 1.8 מיליון מניות תמורת כ-26 מיליון דולר. החברה מייצרת ומפיצה מוצרים חקלאים, בראשם בננות. בתחילת השנה ניהלה החברה מגעים עם פייף האירית למיזוג החברות, מהלך שהיה אמור ליצור את יצרנית הבננות הגדולה בעולם. המהלך לא יצא לפועל, ובמקומו אישרה צ'יקוויטה את רכישת השליטה בחברה על ידי קולטורה אוף ברזיל וקבוצת ספרה בתמורה ל-611 מיליון דולר. על רקע מהלכים אלו עלתה מניית החברה כ-24% מתחילת השנה.

בלית' (BTH) – עוד פוזיציה חדשה יצר גבלי בחברת מוצרי עיצוב הבית בלית'. גבלי רכש 562 אלף מניות בלית' בשווי 5 מיליון דולר. החברה מתרכזת בעיקר בתחום הנרות ופועלת בצפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה ונסחרת בשווי של 156 מיליון דולר. ברבעון האחרון הציגה החברה ירידה של 25% במכירות שהסתכמו ב-158 מיליון דולר והפסד של 2.8 מיליון דולר, כפול מהרבעון המקביל. הירידה נגרמה בעיקר בשל חולשה בחברת הבת ויסאלוס, שאת השליטה בה מכרה בלית' בספטמבר האחרון בחזרה למייסדיה, ונותרה עם 10%. מניית בלית' איבדה השנה 19%.  

דובר מוטורספורטס (DVD) - עוד חברה קטנה שתפסה את תשומת ליבו של גיבלי היא דובר מוטורספורטס. החברה מחזיקה במספר מסלולי מרוצי מכוניות בארה"ב. החברה מכרה במאי האחרון אחד ממסלולי המירוצים שלה בנאשוויל בתמורה ל-27 מיליון דולר במזומן. ברבעון השלישי הציגה החברה הכנסות של 21 מיליון דולר בדומה לרבעון המקביל ורווח נקי של 2.6 מיליון דולר לעומת 4 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשלוש השנים האחרונות רשמה מניית החברה זינוק של כ-150%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3